Bank Respublika 6 nominasiya üzrə qalib seçildi!
Bakı, 09 mart, 2023. Ötən həftə Azərbaycan Banklar Assosiasiyası ənənəvi “Bankçılıq Mükafatları” adlı tədbir keçirib və ölkə banklarını 2022-ci ildəki fəaliyyətinə görə müxtəlif nominasiyalar üzrə mükafatlara layiq görüb. Bank Respublika ötən illərdə olduğu kimi, bu il də ən çox mükafat qazanan banklardan biri olub.
Bankın 2022-ci ildə həyata keçirdiyi sosial layihələrin hamısı yüksək qiymətləndirilib və bütün nominasiyalar üzrə qalib seçilərək 6 mükafat qazanıb:
1. Korporativ sosial məsuliyyət layihələri həyata keçirən ən fəal bank;
2. Ən fəal maliyyə savadlılığı dəstəkçisi;
3. Ən fəal təhsil dəstəkçisi;
4. Nağdsız ödənişlərin təşviqi sahəsində tədbirlərlə fərqlənən ən fəal bank;
5. Kiçik və Orta Biznesin maliyyə əlçatanlığının artırılması ilə əlaqədar tədbirlər keçirmiş ən fəal bank;
6. Rəqəmsal ödənişlərdə təhlükəsizliyə dair maarrifləndirmə layihələri həyata keçirən ən fəal bank.
Qeyd edək ki, Bank Respublika ötən il korporativ sosial məsuliyyət proqramı çərçivəsində bir çox layihələr həyata keçirib:
Bundan başqa, Bank Respublika ölkədə nağdsız ödənişlərin stimullaşdırılması məqsədilə dünyada ilk dəfə olaraq Wolt kobrend kartını buraxmışdır. Bank həmçinin, əhalinin maliyyə savadlılığının artırılması məqsədilə sosial şəbəkələrdə və radioda rəqəmsal ödənişlərdə təhlükəsizliyə dair maarifləndirmə layihələri reallaşdırıb.

Банк Республика признан победителем в 6 номинациях!
Баку, 09 марта 2023 года. На прошлой неделе Ассоциация банков Азербайджана провела традиционное мероприятие под названием «Банковские награды» и наградила банки страны в различных номинациях за социальную деятельность в 2022 году. Как и в предыдущие годы, Банк Республика стал одним из банков, получивших наибольшее количество наград в этом году.
Все социальные проекты, реализованные банком в 2022 году, получили высокую оценку и получили 6 наград во всех номинациях: Самый активный банк, реализующий проекты корпоративной социальной ответственности;
• Самый активный банк, реализующий проекты финансовой грамотности;
• Самый активный банк, реализующий проекты образования;
• Самый активный банк, реализующий проекты в области продвижения безналичных платежей;
• Самый активный банк, реализующий проекты, связанные с повышением финансовой доступности малого и среднего бизнеса;
• Самый активный банк, реализующий проекты по повышению безопасности в цифровых платежах.
Следует отметить, что в прошлом году Банк Республика реализовал множество проектов в рамках программы корпоративной социальной ответственности:
Кроме того, Банк Республика впервые в мире выпустил кобрендинговую карту Wolt с целью стимулирования безналичных расчетов в стране. Банк также реализовал образовательные проекты по безопасности цифровых платежей в социальных сетях и на радио с целью повышения финансовой грамотности населения.