Bank Respublika əməkdaşları “Heydər zirvəsi”nə yürüş ediblər
Bakı, 01 may, 2023. Ümummilli Lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 100-cü ildönümü münasibətilə “Bank Respublika”nın əməkdaşları Ulu Öndərin adını daşıyan, dəniz səviyyəsindən 3751 metr hündürlükdə yerləşən “Heydər zirvəsi”nə yürüş ediblər.
Böyük Qafqaz sıra dağlarının Başdağ silsiləsinin Qızıl Qaya massivində yerləşən zirvəyə yürüş, əvvəlcədən müəyyənləşdirilmiş marşrut üzrə mütəşəkkil qaydada və təhlükəsizlik qaydaları çərçivəsində həyata keçirilib.
Çətin relyefə, mürəkkəb keçidlərə və əlverişsiz hava şəraitinə baxmayaraq, Bankın əməkdaşları bütün maneələri dəf edərək "Heydər zirvəsi"nə qalxmağı bacarmış və Ümummilli Liderin əziz xatirəsini ehtiramla yad ediblər.

Баку, 01 мая 2023 года. В связи с 100-й годовщиной со дня рождения общенационального лидера Гейдара Алиева сотрудники Банка Республика совершили восхождение на "Вершину Гейдара" — вершину высотой в 3751 метр над уровнем моря.
Поход на вершину, расположенную в массиве Кызыл-Гая Башдагского хребта гор Большого Кавказа, был осуществлен по заранее определенному маршруту в рамках правил безопасности.
Несмотря на сложный рельеф местности, сложные переходы и неблагоприятные погодные условия, сотрудники Банка сумели преодолеть все препятствия, поднялись на «Вершину Гейдара» и с глубоким уважением почтили светлую память общенационального лидера.