Bakı, 01 iyun, 2023. Ölkəmizdə bir çox sosial yönümlü layihələrin təşəbbüskarı və dəstəkçisi olan Bank Respublika, Vətən müharibəsi şəhidlərinin övladları üçün növbəti təqdirəlayiq aksiya həyata keçirib.
Belə ki, Bankın əməkdaşları “1 iyun – Uşaqların müdafiəsi Günü” ərəfəsində Naxçıvan Muxtar Respublikasında yaşayan, vətənin müdafiəsi uğrunda igidlik göstərərək şəhid olmuş əsgər və zabitlərin övladlarını ziyarət edərək, onlara müxtəlif hədiyyələr təqdim edərək bayram sevinci yaşadıb.
Azərbaycan Ordusunun qüdrətindən, şəhidlərimizin döyüş zamanı göstərdiyi qəhrəmanlıqlardan söz açan bankın əməkdaşları, şəhid övladlarına atalarının igidliklərinə görə qürur duymalarını və Azərbaycan xalqının hər zaman onları xatırlayacağını bildiriblər.
Keçirilən görüşlərdə Bankın nümayəndələri torpaqlarımızın azadlığı uğrunda canından keçən qəhrəmanlarımızın övladlarının hər birimiz üçün əmanət olduğunu, şəhid və qazi ailələrinə Bank Respublika tərəfindən daim xüsusi diqqət və qayğı göstəriləcəyini vurğulayıblar.
Qeyd edək ki, Bank Respublika “YAŞAT” Fondu, “Silahlı Qüvvələrə Yardım Fondu” və “Qarabağ Dirçəliş Fondu”na vəsait ianə edən ilk banklardan biridir.

Баку, 01 июня 2023 года. Банк Республика, являющиеся инициатором целого ряда социальных проектов в нашей стране, провел очередную благотворительную акцию для детей шехидов.
Так, в канун «1 июня – Дня защиты детей» сотрудники Банка посетили детей солдат и офицеров, героически погибших в боях за защиту Родины, проживающих в Нахчыванской Автономной Республике и вручили им различные подарки.
Рассказывая детям шехидов о мощи Азербайджанской Армии и отваге наших шехидов во время войны, сотрудники банка подчеркнули, что им нужно гордиться храбростью своих отцов, а азербайджанский народ всегда будет помнить их.
В ходе встреч представители Банка отметили, что дети шехидов – это память о людях, которые пожертвовали своей жизнью во имя Родины, а Банк Республика всегда будет уделять особое внимание и заботу семьям шехидов и гази.
Банк Республика является одним из первых банков, перечисливших средства в «Фонд Yaşat», «Фонд Помощи Вооруженным Силам» и «Фонд Возрождения Карабаха».