Bakı, 26 dekabr 2022. Ölkəmizdə davamlı olaraq sosial layihələr həyata keçirən Bank Respublika, aztəminatlı ailələrin sosial rifahının yaxşılaşdırılması məqsədilə həyata keçirilən özünüməşğulluq proqramı çərçivəsində sahibkarlıq fəaliyyətinə başlamaq istəyən həssas əhali qruplarına dəstək olmağa davam edir.
Bank bu dəfə, Yeni il öncəsi Naxçıvanın Şərur və Ordubad rayonlarında yaşayan aztəminatlı ailələrin arzusunu reallaşdırıb. Belə ki, Bank sahibkarlıq fəaliyyətinə başlamaq istəyən şəxslərin istəklərini həyata keçirərək onları əvəzsiz olaraq broyler inkubatoru, avtoçilingər avadanlıqları, eləcə də maldarlıq təsərrüfatının qurulması üçün mal-qara və yem ilə təmin edərək sahibkarlığa başlamalarına təkan vermişdir.
Qeyd edək ki, Özünüməşğulluq layihə çərçivəsində Bank Respublika indiyədək paytaxt Bakı ilə yanaşı ölkənin əksər regionlarında 100-dən çox işsiz, əlil, şəhid ailəsi, qazi və aztəminatlı ailələrdən olan şəxslərə müxtəlif sahələr üzrə əvəzsiz olaraq aktivlər təqdim edib.
Bu tədbirlər, Azərbaycan Respublikasının Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyi, Azərbaycan Respublikasının Mərkəzi Bankı və Azərbaycan Banklar Assosiasiyası arasında həssas əhali qruplarının özünüməşğulluğunun təşkilinə köməklik göstərilməsi sahəsində əməkdaşlığa dair Memorandum çərçivəsində həyata keçirilir.

Баку, 26 декабря 2022. Банк Республика, один из ведущих банков страны, регулярно реализующий социальные проекты в нашей стране, в рамках программы самозанятости, реализуемой в целях улучшения социального обеспечения малообеспеченных семей продолжает поддерживать уязвимые группы населения, желающие заняться предпринимательской деятельностью.
В этот раз, Банк перед Новым годом исполнил желание малообеспеченных семей, проживающих в Шарурском и Ордубадском районах Нахчывана!
Так, Банк осуществил желания граждан, желающих заняться предпринимательством и безвозмездно предоставил им инкубатор для бройлеров, автослесарное оборудование, а также скот и корма для создания животноводческих ферм, тем самым стимулировал их к началу предпринимательской деятельности.
Отметим, что в рамках проекта самозанятости Банк Республика до сих пор безвозмездно предоставил активы более 100 безработным, инвалидам, семьям шехидов и ветеранам войны в регионах страны, а также в Баку.
Эти проекты был осуществлены в рамках Меморандума о сотрудничестве между министерством труда и социальной защиты населения Азербайджанской Республики, Центральным банком Азербайджанской Республики и Ассоциацией банков Азербайджана для оказания помощи в организации самозанятости уязвимых групп населения.