Bank Respublika Raiffeisen Bank tərəfindən “RBI STP Quality Award 2022” mükafatına layiq görüldü
Bakı, 28 aprel 2023.  Ölkəmizdə beynəlxalq maliyyə qurumları uğurlu əməkdaşlıq əlaqələri quran Bank Respublika, Raiffeisen Bank International (RBI) tərəfindən nüfuzlu mükafata layiq görülüb.
Bank, beynəlxalq ödənişlərin yüksək keyfiyyətlə və sürətlə həyata keçirdiyinə görə Raiffeisen Bank International tərəfindən “RBI STP Quality Award 2022” mükafatı ilə təltif olunmuşdur.
Qeyd edək ki, STP (Straight-Through Processing) beynəlxalq ödənişlərin rəsmiləşdirilməsinin keyfiyyətinin əsas göstəricisidir. Bu zaman ödənişlər müvafiq standartlar qorunmaqla avtomatlaşdırılmış rejimdə həyata keçirilir. Bu da əməliyyatların sürətli baş tutmasına şərait yaradır.
Bu nüfuzlu mükafatın verilməsi Bank Respublika tərəfindən beynəlxalq ödənişlərin yüksək səviyyədə təmin olunmasının daha bir əyani sübutudur. Bank müştərilərinə əsas valyutalarda beynəlxalq hesablaşmalar da daxil olmaqla, kompleks maliyyə xidmətlərini təklif edir. Geniş müxbir hesab şəbəkəsinin mövcudluğu bankın müştərilərinə yüksək keyfiyyətli hesablaşmaların həyata keçirilməsinə imkan verir.

Банк Республика получил награду «RBI STP Quality Award 2022» от Raiffeisen Bank
Баку, 28 апреля 2023 годаБанк Республика, один из ведущих банков страны, построивший успешные отношения с международными финансовыми институтами, удостоен престижной награды со стороны Raiffeisen Bank International (RBI).
Банк получил награду «RBI STP Quality Award 2022» от Raiffeisen Bank International за качественное и быстрое осуществление коммерческих платежей и банковских переводов.
Отметим, что показатель STP (Straight-Through Processing) считается основным индикатором качества оформления платежей. Соблюдение стандартов форматирования позволяет выполнять платежи в автоматическом режиме без ручной обработки, что гарантирует максимально быстрое выполнение платежных поручений.
Присуждение этой престижной награды является ещё одним наглядным подтверждением высокого уровня обеспечения качества международных платежей Банком Республика. Банк предлагает своим клиентам комплексные финансовые услуги, включая международные расчеты в основных валютах. Наличие широкой сети корреспондентских счетов позволяет клиентам банка осуществлять качественные расчеты.