Bakı, 02 dekabr 2022. Azərbaycan Respublikasının İqtisadiyyat Nazirliyinin Sahibkarlığın İnkişafı Fondu və ölkənin aparıcı banklarından biri olan Bank Respublika, regionlarda fəaliyyət göstərən qadın sahibkarlar üçün birgə təşkil etdiyi “Biznesin incəlikləri” adlı layihəni uğurla başa vurub.
Layihə çərçivəsində keçirilən təlimlərdə Bankın və Fondun əməkdaşları qadın sahibkarları güzəştli kreditlər, ilkin kapital mənbələri, gəlir və xərclər, reklam, vergi qanunvericiliyi, biznesin hüquqi əsasları kimi mövzularda məlumatlandırıb, onları maraqlandıran sualları cavablandırıblar.
Gəncə şəhərində baş tutan tədbirdə Sahibkarlığın İnkişafı Fondunun sədri Osman Xaliyev və “Bank Respublika” İdarə Heyətinin sədri Tariyel İsmayılov çıxış edərək, qadınların sahibkarlığın inkişafındakı rolunu qeyd edib. Tədbir iştirakçılarına qadınların sahibkarlıq fəaliyyətlərinə dəstək verilməsi istiqamətində görülən işlər haqqında məlumat verilib.
Qeyd edək ki, çox sayda qadın sahibkarın iştirak etdiyi təlimlər oktyabr-noyabr aylarında Xaçmaz, Masallı, Şəki və Gəncə şəhərlərində keçirilmişdir. Layihə qadın sahibkarların bilik və bacarıqlarının təkmilləşdirilməsi və onların regionun iqtisadi inkişafında aktiv sahibkarlıq fəaliyyətinə cəlb olunmasına istiqamətlənib.
Verilən məlumata əsasən, Bank gələcəkdə də ölkəmizin digər regionlarında faəliyyət göstərən qadın sahibkarlara dəstək olacaq layihələr həyata keçirməyə davam edəcək.

Банк Республика и Фонд Развития Предпринимательства реализовали совместный проект для женщин-предпринимателей
Баку, 02 декабря 2022.  Банк Республика, один из ведущих банков страны и Фонд Развития Предпринимательства Министерства экономики Азербайджанской Республики успешно завершили совместный проект «Тонкости бизнеса», организованный для женщин-предпринимателей, работающих в регионах.
На тренингах, проведенных в рамках проекта, сотрудники Банка и Фонда проинформировали женщин-предпринимателей по таким темам, как льготное кредитование, источники первоначального капитала, доходы и расходы, реклама, налоговое законодательство, правовые основы ведения бизнеса, а также ответили на все интересующие вопросы.
Выступая на мероприятии, проведенном в городе Гянджа, председатель правления Банка Республика Тариэль Исмаилов и председатель правления Фонда Развития Предпринимательства Осман Халиев отметили важную роль женщин в развитии предпринимательства, а также проинформировали участников мероприятия о проводимой работе по поддержке предпринимательской деятельности в стране.
Следует отметить, что в проекте, реализованном в октябре-ноябре этого года, приняло участие большое количество женщин, занимающихся предпринимательской деятельностью в городе Хачмаз, Масаллы, Шеки и Гянджа. Проект направлен на повышение знаний и навыков женщин-предпринимателей и вовлечение их в активную предпринимательскую деятельность в сфере экономического развития региона.
Согласно предоставленной информации, Банк продолжит реализацию проектов, которые в дальнейшем будут поддерживать женщин-предпринимателей, работающих в других регионах нашей страны.