Bakı, 02 dekabr 2022. Azərbaycan Respublikasının İqtisadiyyat Nazirliyinin Sahibkarlığın İnkişafı Fondu və ölkənin aparıcı banklarından biri olan Bank Respublika, regionlarda fəaliyyət göstərən qadın sahibkarlar üçün birgə təşkil etdiyi “Biznesin incəlikləri” adlı layihəni uğurla başa vurub.
Layihə çərçivəsində keçirilən təlimlərdə Bankın və Fondun əməkdaşları qadın sahibkarları güzəştli kreditlər, ilkin kapital mənbələri, gəlir və xərclər, reklam, vergi qanunvericiliyi, biznesin hüquqi əsasları kimi mövzularda məlumatlandırıb, onları maraqlandıran sualları cavablandırıblar.
Gəncə şəhərində baş tutan tədbirdə Sahibkarlığın İnkişafı Fondunun sədri Osman Xaliyev və “Bank Respublika” İdarə Heyətinin sədri Tariyel İsmayılov çıxış edərək, qadınların sahibkarlığın inkişafındakı rolunu qeyd edib. Tədbir iştirakçılarına qadınların sahibkarlıq fəaliyyətlərinə dəstək verilməsi istiqamətində görülən işlər haqqında məlumat verilib.
Qeyd edək ki, çox sayda qadın sahibkarın iştirak etdiyi təlimlər oktyabr-noyabr aylarında Xaçmaz, Masallı, Şəki və Gəncə şəhərlərində keçirilmişdir. Layihə qadın sahibkarların bilik və bacarıqlarının təkmilləşdirilməsi və onların regionun iqtisadi inkişafında aktiv sahibkarlıq fəaliyyətinə cəlb olunmasına istiqamətlənib.
Verilən məlumata əsasən, Bank gələcəkdə də ölkəmizin digər regionlarında faəliyyət göstərən qadın sahibkarlara dəstək olacaq layihələr həyata keçirməyə davam edəcək.

Bank Respublika and Entrepreneurship Development Fund implemented joint project for female entrepreneurs
Baku, 02 December 2022. The Entrepreneurship Development Fund of the Ministry of Economy of the Republic of Azerbaijan and Bank Respublika, one of the leading banks in the country, have successfully completed the project titled "The Intricacies of business", organized jointly for female entrepreneurs working in the regions.
During the trainings held within the framework of the project employees of the Bank and the Fund informed female entrepreneurs on preferential lending, initial sources of capital, incomes and expenses, advertising, tax legislation, legal basics of business as well as responded to questions.
Osman Khaliyev, Chairman of the Entrepreneurship Development Fund and Tariyel Ismayilov, Chairman of the Management Board of Bank Respublika made spoke at the event held in Ganja, noting the role of women in the development of entrepreneurship and informing the participants about the work done to support entrepreneurship activities.
It should be noted that a large number of women engaged in entrepreneurial activities in the cities of Khachmaz, Masalla, Sheki and Ganja took part in the project implemented in October-November of this year. The project aimed at improving the knowledge and skills of female entrepreneurs and their involvement in active entrepreneurial activity in the economic development of the region.