Bank Respublika Visa ilə birgə yeni “Mobil POS” xidmətini təqdim etdi!
Bakı, 24 may, 2023.  Ölkəmizdə nağdsız ödənişlərin artırılmasına, həmçinin rəqəmsal bank xidmətlərinin inkişafına böyük önəm verən Bank Respublika, Visa şirkəti və birgə Visa Tap to Phone texnologiyası əsasında çalışan yeni “Mobil POS” xidmətini təqdim etdi.
Visa Tap to Phone – kontaktsız ödənişləri qəbul etmək üçün Android bazasında işləyən və NFC çipləri ilə təhciz olunan müasir smartfonları və planşetləri ödəniş terminalına çevirən texnologiyadır.
İndi istənilən biznes sahibi rəqəmsal iqtisadiyyata qoşula biləcək – bunun üçün sadəcə tapXphone əlavəsini yükləmək kifayətdir. Günümüzdə daha çox alıcının təmassız ödənişlərə və istənilən məkanda ödəniş etmə imkanına üstünlük verdiyini nəzərə alsaq, Tap to Phone texnologiyası əsasında olan “Mobil POS” innovativ həlli mikro və kiçik biznes üçün yeni, daha geniş imkanlar açır.
Bunun üçün əlavə avadanlığa heç bir xərc çəkmədən smartfonda müvafiq tətbiqi yükləyərək qeydiyyatdan keçmək və istifadəçiyə dair məlumatları qeyd etmək kifayətdir. Tətbiq üzərindən tam təhlükəsiz qaydada həm fiziki bank kartı ilə, həm də ki, Apple və Google Pay ilə müxtəlif növ təmassız  ödənişləri qəbul etmək mümkün olacaq.
Qeyd edək ki, “Bank Respublika”nın “Mobil POS” xidmətinə ilk 3 ay ərzində qoşulan vergi ödəyiciləri Visa Business Plus kartını tamamilə pulsuz əldə edə biləcəklər.
“Mobil POS” xidmətinin digər üstünlükləri:
• Qoşulma və tətbiqdən istifadə tamamilə pulsuzdur
• Dövriyyə üzrə ödənilən komisyon haqqı ənənəvi POS-terminal xidməti ilə eynidir
• Elektron çekin SMS və email ilə alıcıya göndərilməsi və ya QR-kod ilə oxunması imkanı
• Partnyor Web Portalı üzərindən əməliyyatların online izlənməsi və statistik məlumatın əldə edilməsi imkanı

Банк Республика в партнерстве с Visa запустили новую услугу «Mobil POS»!
Баку, 24 мая 2023 года.  Банк Республика, придающий большое значение увеличению безналичных платежей, а также развитию цифровых банковских услуг в нашей стране в партнерстве с компанией Visa и объявили о запуске услуги «Mobil POS» на основе технологии Visa Tap to Phone.
Visa Tap to Phone – технология, превращающая современные смартфоны и планшеты на базе Android с NFC-чипом (передача данных на малом расстоянии) в полноценный платежный терминал для приема бесконтактных платежей.
Теперь любой владелец бизнеса будет иметь возможность приобщиться к цифровой экономике – достаточно лишь загрузить на смартфон приложение tapXphone. Поскольку все больше покупателей предпочитают бесконтактную оплату в любом месте, инновационное решение «Mobil POS» на основе технологии Tap to Phone открывает новые, более широкие возможности для микро и малого бизнеса.
Для использования достаточно скачать на смартфон соответствующее приложение, пройти регистрацию и записать информацию о пользователе, не используя дополнительное оборудование. Через приложение можно будет принимать различные виды бесконтактных платежей как с физической банковской карты, так и с помощью Apple и Google Pay в абсолютно безопасном режиме.
Отметим, что налогоплательщики, подключившиеся к услуге «Mobil POS» от Банка Республика в течение первых 3 месяцев, смогут бесплатно получить карту Visa Business Plus.
Другие преимущества услуги «Mobil POS»:
• Подключение и использование приложения совершенно бесплатно
• Комиссия за оборот такой же, как при традиционном обслуживании POS-терминала
• Возможность отправить электронный чек получателю по SMS и электронной почте или прочитать его с помощью QR-кода
• Возможность онлайн-мониторинга сделок и получения статистической информации через Партнерский веб-портал
• Полностью безопасно – приложение полностью соответствует требованиям безопасности платежных систем