Bakı, 17 yanvar, 2023. Bu il fəaliyyətinin 5-ci ildönümünü qeyd edən, ölkəmizdə sahibkarlığın fəaliyyətinin dəstəklənməsində, dövlət və özəl qurumların bu sahədə xidmətlərinin əlaqələndirilməsində və KOB-ların inkişafı istiqamətində mühüm işlər görən Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyi (KOBİA) və fəaliyyətinin prioritet istiqaməti real sektorun maliyyələşdirilməsi olan Bank Respublika arasında olan əməkdaşlıq çərçivəsində növbəti addım atılmışdır.
Belə ki, Bank, Azərbaycan Respublikası Prezidenti İlham Əliyevin iştirakı ilə açılmış yeni “Bakı KOB evi”ndə özünün növbəti filialını istifadəyə verdi.
Sahibkarların həm dövlət həm də özəl sektorada fəaliyyət göstərən qurumların xidmətlərinə rahat, maneəsiz və şəffaf çıxışının təmin olunduğu 29 dövlət və 20 özəl qurumun təmsil olunduğu “Bakı KOB evi”ndə özünün 31-ci filialını açmaqla Bank Respublika da sahibkarlara geniş spektr xidmətlər təklif edərək öz töhfəsini verəcək.
Qeyd edək ki, “Bakı KOB evi” ölkəmizdə biznes subyektləri üçün operativlik, şəffaflıq və rahatlıq prinsiplərinə, müasir innovasiyalara əsaslanan “G2B” (dövlət-biznes) və “B2B” (biznes-biznes) xidmətlərinin göstərildiyi vahid məkandır.
Yeni filial – Bakı şəhəri, akademik Ziya Bünyadov prospekti 38C, 1969-cu məhəllədə fəaliyyət göstərəcək. “Bank Respublika”nın hal-hazırda ölkənin bütün regionlarını əhatə edən 31 filialı və 3 şöbəsi var. Bank, filial şəbəkəsinin genişləndirilməsi strategiyasına uyğun olaraq daha bir neçə yeni filial və şöbəni müştərilərin xidmətinə verməyi planlaşdırır.

Банк Республика открыл новый филиал «Центр МСБ » для предпринимателей
Баку, 17 января 2023.  Отмечающее в этом году свое 5-летие Агентство по развитию малого и среднего бизнеса (KOBİA), которое оказывает поддержку предпринимательству, координирует услуги государственных и частных структур в этой сфере, ведет важную работу в направлении развития малого и среднего бизнеса в нашей стране и Банк Республика, приоритетным направлением деятельности которого является финансирование реального сектора, сделали очередной шаг в рамках сотрудничества.
Так, Банк открыл свой очередной филиал в новом «Бакинском Доме МСБ», открытом при участии Президента Азербайджанской Республики Ильхама Алиева.
С открытием 31-го филиала в «Бакинском Доме МСБ» где представлены 29 государственных и 20 частных учреждений, предприниматели имеют беспрепятственный и прозрачный доступ к услугам учреждений, работающих как в государственном, так и в частном секторах страны, Банк Республика также внесет вклад, предложив предпринимателям широкий спектр услуг.
Следует отметить, что «Бакинский Дом МСБ»» является единственным местом, где предоставляются “G2B” (государство - бизнес) и “B2B” (бизнес - бизнес) услуги для субъектов предпринимательства в нашей стране, основанные на принципах эффективности, прозрачности и удобства, а также современных инновациях.
Новый филиал будет функционировать по адресу: город Баку, проспект академика Зии Буниятова, 38C, 1969 квартал.
В настоящее время Банк Республика имеет 31 филиал и 3 отделения, охватывающих все регионы страны. В соответствии со стратегией расширения филиальной сети банк планирует обслуживать клиентов несколькими новыми филиалами и отделениями.