EBRD “Bank Respublika”nı “Azərbaycanda ən fəal emitent-bank” elan edib!
Bakı, 17 may, 2023.  Bank Respublika - Avropa Yenidənqurma və İnkişaf Bankının (EBRD) tərəfindən Ticarətə Yardım Proqramı (The Trade Facilitation Programme, TFP) çərçivəsində 2022-ci il üzrə ticarətin maliyyələşdirilməsi sahəsində “Azərbaycanda ən fəal emitent-bank” adına layiq görülüb.
Mükafat  EBRD-nin 16 may 2023-cü il tarixində Səmərkənd şəhərində Rəhbərlər Şurasının illik iclası zamanı keçirilən təntənəli mərasimdə təqdim olunub.
Bu mükafat EBRD və Bank Respublika arasında ticarətin maliyyələşdirilməsi sahəsində əməkdaşlığın hər il artan səmərəliliyinə dəlalət edir. Bu bir daha təsdiq edir ki, Bank Respublika ölkəmizdə sahibkarlığa dəstək missiyasını uğurla həyata keçirir, bunun da mühüm hissəsi xarici ticarət əməliyyatlarının maliyyələşdirilməsidir.
Qeyd edək ki, tədbirdə 73 dövlətdən 2 mindən çox qonaq, o cümlədən xarici dövlətlərin nümayəndələri, transmilli korporasiyaların rəhbərləri, beynəlxalq maliyyə institutlarının və bankların rəhbərləri iştirak edir.

Баку, 17 мая 2023 года – Банк Республика признан – «Самым активным банком-эмитентом в Азербайджане» за 2022 год в рамках Программы содействия развитию торговли (The Trade Facilitation Programme, TFP) Европейского Банка Реконструкции и Развития (EBRD).
Награда была присуждена на торжественной церемонии, прошедшей во время ежегодного заседания Совета управляющих Европейского банка реконструкции и развития (EBRD) 16 мая 2023 года в городе Самарканд.
Данная награда свидетельствует о ежегодно возрастающей эффективности сотрудничества между EBRD и Банком Республика в области торгового финансирования. Это ещё раз подтверждает, что Банк Республика успешно реализовывает свою миссию по поддержке предпринимательства в стране, важной частью которой является финансирование внешнеторговых операций.
Отметим, что в мероприятии принимают участие более 2 тыс. гостей из 73 государств, в том числе представители иностранных правительств, главы транснациональных корпораций, руководители международных финансовых институтов и банков.