Bakı, 29 dekabr 2022. “Nargis” Fondu Yeni il bayramı ərəfəsində respublikamızın aparıcı banklarından biri olan və daim xeyriyyəçiliyə töhfəsini verən “Bank Respublika”nın dəstəyi ilə növbəti xeyriyyə aksiyası həyata keçirib. Belə ki, aksiya çərçivəsində Fond tərəfindən qeydiyyata alınmış Bakı və ətraf qəsəbələrdə yaşayan aztəminatlı ailələr bir aylıq ərzaq məhsulları ilə təmin edilib.
“Bayramlar paylaşdıqca gözəldir!” şüarı ilə keçirilən aksiyanın əsas məqsədi, Yeni il bayramı öncəsi ehtiyacı olan şəxslərə dəstək olmaq, onlara bayram sevinci yaşatmaqdır.
“Nargis” Fondu Azərbaycanda xeyriyyəçilik ənənələrinin davam etdirilməsi məqsədilə 2012-ci ildə Ülviyyə Mahmud tərəfindən təsis edilib və 2013-cü ildən etibarən aktiv fəaliyyət göstərməkdədir. Fondun dəstəyi ilə Azərbaycan Respublikasının müxtəlif yerlərində yaşayan ağır xəstəliklərdən əziyyət çəkən yüzlərlə uşaq yenidən sağlamlığa qovuşub. Eyni zamanda Fond tərəfindən müxtəlif social layihələr həyata keçirilir, o cümlədən aztəminatlı ailələrə dəstək məqsədilə müxtəlif aksiyalar və xeyriyyə tədbirləri təşkil olunur.
Bank Respublika 1992-ci ildə yaradılıb və Azərbaycanın beş aparıcı bankından biridir. Bankın səhmdarları arasında Almaniyanın ən böyük maliyyə institutlarından biri olan - Sparkassen International Development Trust (Sparkassen-Finanzgruppe maliyyə qrupunun üzvü) var. Bank Azərbaycanın bank sektorunda ən yüksək beynəlxalq reytinqlərdən birinə - "Müsbət" proqnozlu "B3" reytinqinə (Moody's) malikdir.

Баку, 29 декабря 2022. В преддверии Нового года Фонд «Nargis» при поддержке Банка Республика, одного из ведущих банков страны, регулярно реализующий социальные проекты в нашей стране, провел очередную благотворительную акцию. Так, в рамках акции малообеспеченные семьи, проживающие в Баку и близлежащих населенных пунктах, зарегистрированные Фондом, были обеспечены продуктами питания на один месяц.
Основная цель акции, которая проводиться под девизом “Праздник ярче вместе” – поддержать нуждающихся людей перед новым годом и создать праздничное новогоднее настроение в их домах.
Фонд «Nargis» был основан Ульвией Махмуд в 2012 году с целью продолжения благотворительных традиций в Азербайджане и ведет свою деятельность с 2013 года. При поддержке фонда сотни детей, проживающих в разных уголках Азербайджанской Республики, страдающих тяжелыми заболеваниями получили надлежащую медицинскую помощь. При этом Фонд реализует различные социальные проекты, в том числе различные акции и благотворительные акции для поддержки малообеспеченных семей.