Bank Respublika ad günündə müştərisinə avtomobil təqdim etdi
Bakı, 22 may 2026-cı il. Bu gün Azərbaycanın aparıcı banklarından biri olan Bank Respublika fəaliyyətinin 34-cü ilini qeyd edir. 1992-ci ildən fəaliyyət göstərən Bank bu illər ərzində ölkə iqtisadiyyatının inkişafına töhfə verərək, müasir və innovativ xidmətləri ilə milyonlarla müştərinin etimadını qazanıb.
Bank bu əlamətdar gündə də müştərilərindən birinə sevinc bəxş edərək, ona avtomobil təqdim edib. Belə ki, "Qızıl Seçim"  lombard lotereyasının 2-ci tirajının əsas qalibinə BYD Destroyer avtomobili təqdim edilib.
Qeyd edək ki, avtomobil qazanmış xanım müştəri Bankdan 1 000 AZN məbləğində lombard krediti rəsmiləşdirməklə lotereyada iştirak hüququ əldə edib.
Lotereyanın qalibləri 15 may 2026-cı tarixində Bank Republika-nın Baş ofisində 5 nəfərdən ibarət müstəqil komissiya üzvünün iştirakı ilə təsadüfi seçim əsasında müəyyən olunub
İkinci tirajda 01 yanvar – 01 may 2026-cı il tarixlərində, eləcə də 1-ci tiraj çərçivəsində Bank Respublikada lombard krediti rəsmiləşdirmiş müştərilər iştirak edirdi. Ümumilikdə lotereyada 20 000-dən çox müştəri və onlara məxsus 200 000-ə yaxın lotereya şansı qeydə alınıb. Qeyd edək ki, hər 500 AZN məbləğində lombard krediti müştərilərə 1 iştirak şansı qazandırıb.

Баку, 22 мая 2026 года. Банк Республика, один из ведущих банков Азербайджана - сегодня отмечает 34 года своей деятельности. Основанный в 1992 году, Банк за эти годы внес вклад в развитие экономики страны и завоевал доверие миллионов клиентов благодаря современным и инновационным услугам.
В этот знаменательный день Банк Республика подарил радость одной из своих клиенток, вручив ей автомобиль. Так, главной победительнице второго тиража ломбардной лотереи «Золотой выбор» был передан автомобиль BYD Destroyer.
Отметим, что клиентка, выигравшая автомобиль, получила право участия в лотерее, оформив в Банке Республика ломбардный кредит на сумму 1 000 AZN.
Во втором тираже приняли участие клиенты, оформившие ломбардный кредит в Банке Республика в период с 1 января по 1 мая 2026 года, а также участники первого тиража. Всего в лотерее было зарегистрировано более 20 000 клиентов и около 200 000 лотерейных шансов, принадлежащих им.
Отметим, что каждые 500 AZN суммы ломбардного кредита предоставляли клиенту 1 шанс на участие в лотерее.