Bakı, 03 aprel, 2026. Ölkənin aparıcı banklarından biri olan Bank Respublika, ötən il ərzində həyata keçirdiyi sosial və innovativ təşəbbüslər Azərbaycan Banklar Assosiasiyası (ABA) tərəfindən 5 nominasiya üzrə mükafata layiq görülüb.
Hər il keçirilən müsabiqə çərçivəsində bankların müxtəlif sahələrdə reallaşdırdığı təşəbbüslər müstəqil ekspertlər tərəfindən təhlil olunur və layihələrin innovativ yanaşması, cəmiyyət üçün faydası, davamlılığı və effektivliyi əsas qiymətləndirmə meyarları kimi çıxış edir.
Qeyd edək ki, Bank Respublika tərəfindən 2025-ci ildə həyata keçirilən bütün layihələr ekspertlər tərəfindən yüksək qiymətləndirilərək 5 nominasiya üzrə qalib seçilərək mükafata layiq görülüb:
- Korporativ sosial məsuliyyət
- Maliyyə savadlılığın təşviqi
- Təhsil sahəsinə dəstək
- KOB-lar üçün maliyyə əlçatanlığının genişləndirilməsi
- Beynəlxalq əməkdaşlığın inkişafı
Bu nəticə Bank Respublika-nın sosial məsuliyyətə və dayanıqlı inkişafa verdiyi önəmi, eyni zamanda müasir və innovativ bankçılıq yanaşmasını bir daha nümayiş etdirir.

Социальные, образовательные и инновационные проекты Банк Республика удостоены награды
Баку, 03 апреля 2026.  Банк Республика, один из ведущих банков страны, по итогам 2025 года был удостоен наград Ассоциации банков Азербайджана (АБА)  по 5 номинациям за успешно реализованные социальные и инновационные инициативы.
Следует отметить, что в рамках ежегодного конкурса проекты, реализованные банками страны в течение года, оцениваются независимой экспертной группой Ассоциации. Основными критериями при оценке выступают инновационность проектов, их влияние на общество, стратегии устойчивого развития и достигнутые результаты.
Отметим, что все проекты, реализованные Банк Республика в 2025 году, были высоко оценены экспертами и признаны победителями по следующим направлениям:
• Корпоративная социальная ответственность
• Продвижение финансовой грамотности
• Поддержка образования
• Расширение доступности финансовых услуг для МСП
• Развитие международного сотрудничества
Данный результат ещё раз подтверждает приверженность Банк Республика принципам социальной ответственности и устойчивого развития, а также отражает современный и инновационный подход банка к своей деятельности