Bakı, 18 iyun 2025-ci il. Ölkəmizdə çoxsaylı sosial layihələr həyata keçirən, respublikanın aparıcı banklarından biri olan Bank Respublika, növbəti dəfə mükafata layiq görülüb.
Bank, Səhiyyə Nazirliyi Respublika Qan Bankında Ümumdünya Qan Donoru Günü münasibətilə keçirilən tədbirdə “Qan donorluğunun təşkilatçılığında fəal iştirakına və verdiyi dəstəyə görə” xüsusi mükafatla təltif olunub.
Bank Respublika uzun illərdir ki, sosial məsuliyyət strategiyası çərçivəsində sağlam cəmiyyət rifahına töhfə verən təşəbbüsləri dəstəkləyir. Bankın kollektivi könüllü qanvermə aksiyalarında fəal iştirak edir, talassemiya, hemofiliya və leykoz xəstəliklərindən əziyyət çəkən uşaqlara yardım etmək üçün bu nəcib missiyanı davam etdirir. Bankın “Qan ver, bir həyat da sən qurtar” şüarı ilə keçirilən qanvermə aksiyaları artıq ənənəvi hal alıb və hər il bankın rəhbər heyəti və müxtəlif struktarlarında çalışan əməkdaşları bu xeyirxah təşəbəssüsə könüllü olaraq qoşulur.
Bank Respublika hər kəsi bu cür aksiyalarda iştirak etməyə, donor olaraq ehtiyacı olanlara dəstək olmağa çağırır!

Баку, 18 июня 2025 года. Банк Республика, один из ведущих банков страны, реализующий множество социальных проектов, вновь был удостоен высокой награды.
Банк был отмечен специальной наградой «За активное участие и поддержку в организации донорства крови» на мероприятии, проведённом в Республиканском банке крови Министерства здравоохранения по случаю Всемирного дня донора крови.
Банк Республика на протяжении многих лет в рамках своей стратегии социальной ответственности поддерживает инициативы, направленные на укрепление здоровья общества и улучшение благосостояния граждан. Коллектив банка активно участвует в добровольных акциях по сдаче крови, продолжая эту благородную миссию во имя помощи детям, страдающим от талассемии, гемофилии и лейкоза. Акции по сдаче крови, проводимые под девизом «Сдай кровь — спаси жизнь!», стали доброй традицией. Каждый год руководство и сотрудники различных подразделений банка добровольно присоединяются к этой важной инициативе.
Банк Республика призывает всех принимать участие в подобных акциях и оказывать поддержку нуждающимся, становясь донорами!