Bakı, 24 aprel, 2026. Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyevin 2016-cı il 21 aprel tarixli Sərəncamı ilə 25 aprel tarixi artıq 10 ildir ki, ölkəmizdə "Sahibkarlar Günü" kimi qeyd olunur.
Ölkəmizdə sahibkarlığın inkişafına davamlı dəstək göstərən Bank Respublika, bu münasibətlə “Sahibkarlara 10 fürsət” adlı kampaniyaya start verdiyini elan edib.
Kampaniya çərçivəsində banka müraciət edən kiçik və orta biznes nümayəndələri, o cümlədən fərdi sahibkarlar 10 bank məhsul və xidməti üzrə xüsusi imtiyazlar əldə edərək, biznes fəaliyyəti üçün zəruri olan xidmətlərdən əlavə xərc olmadan yararlanmaq və əsasən hesablaşma-kassa əməliyyatlarını ödənişsiz həyata keçirmək imkanı qazanacaqlar.
Bu çərçivədə sahibkarlara təqdim olunur:
- Hesabın açılması – pulsuz;
- Valyuta mübadiləsi üzrə komissiya – pulsuz;
- Əmək haqqı kartları (5 illik) – pulsuz;
- Biznes kart standart(1 illik) – pulsuz;
- İnternet Bank Xidməti – pulsuz;
- Mobil POS - pulsuz;
- Bankdaxili köçürmələr – pulsuz;
- Çek kitabçasının verilməsi- pulsuz;
- Əmək haqqı kartlarına köçürmələr- 50% Endirim;
- Yaşıl investisiyalara verilən kreditlərə 15%-dək keşbek imkanı.
Bankdan bildirilib ki, kampaniyanın əsas məqsədi sahibkarların əməliyyat xərclərini azaltmaq, onların maliyyə alətlərinə çıxışını asanlaşdırmaq və bizneslərini daha sürətli inkişaf etdirmələrinə dəstək olmaqdır.

Баку, 24 апреля 2026. В соответствии с распоряжением Президента Азербайджанской Республики господина Ильхама Алиева от 21 апреля 2016 года, 25 апреля уже на протяжении 10 лет отмечается в стране как «День предпринимателей».
Банк Республика, последовательно поддерживающий развитие предпринимательства в стране, объявил о запуске кампании «10 возможностей для предпринимателей» по случаю этой даты.
В рамках кампании представители малого и среднего бизнеса, а также индивидуальные предприниматели, обратившиеся в банк, смогут получить специальные привилегии по 10 банковским продуктам и услугам. Это позволит им пользоваться необходимыми для ведения бизнеса сервисами без дополнительных затрат и осуществлять, в основном, расчетно-кассовые операции бесплатно.
В рамках предложения предпринимателям доступны:
- Открытие счета — бесплатно;
- Комиссия за валютные операции — бесплатно;
- Зарплатные карты (сроком на 5 лет) — бесплатно;
- Бизнес-карта (стандарт, сроком на 1 год) — бесплатно;
- Услуга интернет-банкинга — бесплатно;
- Мобильный POS — бесплатно;
- Внутрибанковские переводы — бесплатно;
- Выдача чековой книжки — бесплатно;
- Переводы на зарплатные карты — скидка 50%;
- Кредиты на «зеленые» инвестиции — кешбэк до 15%.
В банке отметили, что основная цель кампании — снижение операционных расходов предпринимателей, упрощение доступа к финансовым инструментам и поддержка более динамичного развития бизнеса.