Bakı, 01 iyun 2022. Ölkəmizdə bir çox korporativ sosial məsuliyyət yönümlü layihələrin təşəbbüskarı və dəstəkçisi olan Bank Respublika, “YAŞAT” Fondunun və Azərbaycan Respublikası Gənclər və İdman Nazirliyinin şəhid övladları üçün birgə təşkil etdiyi "YAŞAT" düşərgəsinə dəstək oldu.
27-30 may tarixlərində Qəbələ Olimpiya və İdman Kompleksində həyata keçirilən yay düşərgəsində ölkəmizin müxtəlif regionlarından (Kürdəmir, Balakən, Şəki, Qəbələ, Şamaxı və İmişli) 8-13 yaş aralığındakı şəhid övladları iştirak edib.
Yay düşərgəsinə cəlb olunan qəhrəman övladları Qəbələ Olimpiya və İdman Kompleksində peşəkar məşqçi heyəti tərəfindən futbol, taekvondo, qaydasız döyüş, cüdo, boks, gimnastika və digər idman növlərinin məşqlərinə cəlb olunub.
Bundan başqa uşaqlar futbol üzrə Azərbaycan kubokunun final görüşündə futbolçularla birgə meydana çıxıblar. Uşaqlar üçün həmçinin Qəbələnin görməli yerlərinə ekskursiyalar da təşkil edilib.
Layihənin son günü, Bank Respublika əməkdaşları 1 iyun – Uşaqların müdafiəsi günü münasibətilə qəhrəman şəhidlərimizin övladlarına skuterlər və digər qiymətli hədiyyələr də təqdim edib.
Qeyd edək ki, müharibədən sonra şəhid ailələrinə və qazilərə xüsusi diqqətin göstərilməsi “Bank Respublika”nın sosial layihələrinin əsas istiqamətlərindən biridir. Bank Respublika həm də, “YAŞAT” Fondu, “Silahlı Qüvvələrə Yardım Fond”u və “Qarabağ Dirçəliş Fondu”na vəsait ianə edən ilk banklardan biridir.

Баку, 01 июня 2022. Банк Республика, являющиеся инициатором целого ряда социальных проектов в нашей стране, поддержал летний лагерь «Yaşat», организованный для детей шехидов, Фондом YAŞAТ и Министерством Молодежи и Спорта Азербайджанской Республики.
В летнем лагере который был проведен 27-30 мая в Габалинском олимпийско-спортивном комплексе приняли участие дети шехидов в возрасте 8-13 лет из разных регионов страны (Кюрдамир, Балакан, Шеки, Габала, Шамаха и Имишли).
Дети героев, участвовавших в летнем лагере, были привлечены к тренировкам по футболу, тхэквондо, боевым искусствам, дзюдо, боксу, гимнастике и другим видам спорта под руководством профессионального тренерского состава Габалинского олимпийско-спортивного комплекса.
Кроме того, дети вместе с футболистами вышли на поле в финальном матче Кубка Азербайджана по футболу. Для детей также были организованы экскурсии по достопримечательностям Габалы.
В последний день проекта по случаю 1 июня – Дня защиты детей, сотрудники Банка Республика поздравили детей и подарили им скутеры и другие ценные подарки.
Отметим, что оказание особого внимания к семьям шехидов и ветеранов после окончания войны - является одним из основных направлений социальных проектов Банка Республика. Банк Республика также является одним из первых банков, перечисливших средства в «Фонд Yaşat», «Фонд Помощи Вооруженным Силам» и «Фонд Возрождения Карабаха».