Bakı, 13 iyun 2025-ci il. Ölkəmizdə çoxsaylı sosial layihələr həyata keçirən respublikanın aparıcı banklardan biri olan Bank Respublika, 14 iyun – Ümumdünya Qan Donoru Günü ərəfəsində növbəti xeyirxah təşəbbüs həyata keçirib.
Belə ki, Respublika Qan Bankı və Azərbaycan Talassemiya Federasiyasının dəstəyi ilə Bankın Ofisində talassemiya, hemofiliya və leykoz xəstəliklərindən əziyyət çəkən uşaqlar üçün “Qan ver, bir həyat da sən qurtar” şüarı altında qanvermə aksiyası həyata keçirilib.
Aksiyaya “Bank Respublika”nın İdarə Heyətinin sədri Tariyel İsmayılov, Bankın rəhbər heyəti, eləcə də müxtəlif departament və filiallarının əməkdaşları könüllü olaraq qoşulub. Qeyd etmək lazımdır ki, bu kimi qanvermə aksiyaları Bank Respublikada artıq ənənə halını alıb və mütəmadi olaraq həyata keçirilir.
Aksiya çərçivəsində donorların sağlamlıq vəziyyəti Respublika Qan Bankının peşəkar həkim-hematoloqları tərəfindən əvvəlcədən yoxlanılıb və yalnız sağlamlıq göstəriciləri uyğun olan şəxslərdən qan götürülüb.
Bank Respublika hər kəsi bu cür aksiyalarda iştirak etməyə, donor olaraq ehtiyacı olanlara dəstək olmağa çağırır!

Баку, 13 июня 2025 года. Банк Республика, один из ведущих банков страны, реализующий множество социальных проектов, в преддверии 14 июня — Всемирного дня донора крови провел очередную благотворительную акцию.
Так, при поддержке Республиканского банка крови и Азербайджанской Федерации Талассемии в офисе банка была организована акция по сдаче крови под лозунгом «Сдай кровь — спаси жизнь» для помощи детям, страдающим от талассемии, гемофилии и лейкоза.
К акции, в которой принял участие Председатель Правления Банка Республика Тариэль Исмайлов и руководство банка, добровольно присоединились многочисленные сотрудники различных департаментов и филиалов банка. Следует отметить, что подобные акции по сдаче крови уже стали доброй традицией в Банке Республика и проводятся на регулярной основе.
В рамках акции состояние здоровья доноров было предварительно проверено профессиональными врачами-гематологами Республиканского банка крови, и кровь сдавали только те, чьи медицинские показатели соответствовали требованиям.
Банк Республика призывает всех принимать участие в подобных акциях и оказывать поддержку нуждающимся, становясь донорами!