Google Pay servisi Android əməliyyat sistemində çalışan cihazlar vasitəsilə təhlükəsiz şəkildə təmassız (NFC) və İnternet əməliyyatları həyata keçirməyə imkan verən servisdir.
Smartfonla ödəniş etmək üçün telefonun kilidini açıb POS-terminala yaxınlaşdırmaq kifayət edir.
Kartınızı bu servisə necə əlavə etmək olar?
Mobil Şöbə əlavəsi ilə:
• Mobil Şöbə tətbiqində “Kartlar” bölməsini açıb istənilən kartın altında “Google Pay-a Əlavə” et üzərinə klikləyin
• Əlavə etmək istədiyiniz bir kartı seçin
• Daha sonra müştərinin Google account məlumatları yoxlanılır.
• İstifadə şərtləri təsdiq olunduqdan sonra kart servis üzərindən ödəniş əməliyyatlarının aparılması üçün aktivləşdirilir.
1. Google Wallet əlavəsi ilə:
2.
• Android 5.0 və ya daha yüksək versiyalı cihazınızda əvvəlcədən quraşdırılmayıbsa, Google Wallet tətbiqini Google Store-dan yükləyin.
• Kart məlumatlarınızı daxil edin.
• Kart nömrəsini manual qaydada əlavə edin. Kartınız artıq Google Hesabınızla əlaqələndirilibsə, ödəniş məlumatlarınızı təsdiqləmək yetərlidir.
• Təsdiq kodunu daxil edin.
• SMS-lə aldığınız təsdiq kodunu daxil edib "Hazırdır" düyməsini basın. Kart əlavə olundu!
İndi alış-veriş üçün saniyələr ərzində ödəniş edə bilərsiniz. Təsdiq kodunu aldıqda xəta baş verərsə, SMS-məlumatlandırma xidmətini aktivləşdirmək üçün Bankın istənilən filialına müraciət edin.
Bank Respublikanın istənilən kartını Google Pay servisinə əlavə etdikdən sonra 100 manat qədər alış-verişi PİN kodu daxil etmədən ödəyin.
Google Pay üzərindən ödənişlər.
Mağazalarda: Android telefonunuzla Google Pay-dən istifadə olunan hər bir yerdə kontaktsız ödənişlər edə bilərsiniz.  Bunun üçün cihazın arxa hissəsini terminala yaxınlaşdırıb ödənişin təsdiqini gözləyin. Google Pay tətbiqini açmağa ehtiyac yoxdur.
Tətbiqlərdə və vebsaytlarda: Kartınızı əlavə etmisinizsə, hər alışda kart məlumatlarınızı daxil etməyinizə ehtiyac yoxdur. Sadəcə ödəniş üsulu kimi Google Pay-i seçin və alışınızı təsdiqləyin!

Google Pay - это сервис, который позволяет безопасно выполнять бесконтактные (NFC) и интернет-транзакции через устройства под управлением операционной системы Android.
Для оплаты смартфоном достаточно разблокировать телефон и подойти к POS-терминалу.
Как добавить свою карту в этот сервис?
С приложением Mobil Şöbə:
• В приложении "Mobil Şöbə" откройте раздел "Карты" и нажмите "Добавить в Google Pay" под любой картой
• Выберите карту которую хотите добавить
• Затем проверяются данные учетной записи Google клиента.
• После утверждения условий использования карта активируется для совершения платежных операций через сервис.
1. С приложением Google Wallet:
2.
• Загрузите приложение Google Wallet из Google Store, если оно еще не установлено на вашем устройстве Android 5.0 или выше.
• Введите данные своей карты.
• Добавьте номер карты вручную. Если ваша карта уже связана с вашей учетной записью Google, все, что вам нужно сделать, это подтвердить свою платежную информацию.
• Введите код подтверждения.
• Введите код подтверждения, который вы получили по SMS, и нажмите "Готово". Карта добавлена!
Теперь вы можете оплатить покупки за секунды. Если при получении кода подтверждения произошла ошибка, обратитесь в любое отделение банка для активации услуги СМС-оповещения.
После добавления любой карты Банк Республика в сервис Google Pay оплачивайте покупки на сумму до 100 манатов без ввода пин-кода.
Платежи через Google Pay.
В магазинах: вы можете совершать бесконтактные платежи в любом месте с помощью Google Pay на своем телефоне Android. Для этого поднесите заднюю часть устройства ближе к терминалу и дождитесь подтверждения оплаты. Вам не нужно открывать приложение Google Pay.
В приложениях и на веб-сайтах: Если вы добавили свою карту, вам не нужно вводить данные своей карты при каждой покупке. Просто выберите Google Pay в качестве способа оплаты и подтвердите покупку!