Bakı, 09 sentyabr 2024.  Sosial məsuliyyət prinsiplərinə sadiq qalan, ölkənin aparıcı banklarından biri olan Bank Respublika Birləşmiş Millətlər Təşkilatının Qlobal Sazişinə (United Nations Global Сompact)  qoşulub.
BMT-nin Qlobal Sazişi dünyada davamlı inkişaf və sosial məsuliyyət sahəsində ən böyük beynəlxalq təşəbbüsdür. Qlobal Sazişin iştirakçıları aparıcı xarici maliyyə institutları da daxil olmaqla 160 ölkədən 20 000 mindən çox təşkilatdır.
Bank Respublika BMT-nin Qlobal Sazişinə qoşulmaqla davamlı inkişaf və sosial məsuliyyət prinsiplərinə sadiqliyini nümayiş etdirir. Qlobal Sazişin 10 prinsipini dəstəkləməyi öhdəsinə götürən Bank, insan hüquqları, ekologiya, sosial məsuliyyət sahəsində fəaliyyət proqramını təkmilləşdirməyə, həmçinin BMT-nin 17 Dayanıqlı İnkişaf Məqsədlərinin həyata keçirilməsi istiqamətində aktiv fəaliyyətini davam etdirəcək.
Qeyd edək ki, Bank hazırda yaşıl maliyyənin inkişafı, ətraf mühitin qorunması, məişət tullantılarının təkrar emalına yönəlmiş layihələr, eləcə də bir çox başqa təşəbbüslər üzərində fəal işləyir.

Baku, September 09, 2024. Bank Respublika, one of the largest commercial banks in the country committed to the principles of social responsibility, has officially joined the United Nations Global Compact.
The UN Global Compact is the world’s largest international initiative focusing on corporate sustainability and social responsibility. Over 20,000 organizations from 160 countries, including top international financial institutions, are part of this initiative.
Joining the UN Global Compact demonstrates Bank Respublika's commitment to the principles of sustainable development and social responsibility. Having committed to supporting the 10 principles of the Global Compact, the Bank will continue to improve its program of activities in the field of human rights, ecology, social responsibility, and actively work to implement the 17 UN Sustainable Development Goals.
It should be noted that the Bank is currently actively working on projects aimed at developing green financing, environmental protection, recycling of secondary materials, as well as many other initiatives.