Bakı, 27 avqust 2020. Siz hələ də sorğularınızla bağlı Banka zəng edirsiniz? Növbəniz çatmaq üçün uzun müddət gözləməli olursunuz? Artıq buna ehtiyac yoxdur!
Ölkəmizdə rəqəmsal bankçılığını inkişafına və müştəri məmnuniyyətinin artırılmasına böyük diqqət ayıran Bank Respublika, növbəti yeniliyi təqdim edib. Bank Azərbaycanda ilk dəfə olaraq Whatsapp Messenger üzərindən müştəriləri üçün yeni çat-bot xidmətini istifadəyə verdi.
Yeni xidmət vasitəsilə, müştərilər artıq banka gəlmədən, zəng etmədən vaxt itkisinə yol vermədən banka ünvanlandığı ən önəmli suallarla bağlı 24 saat ərzində cavab tapa biləcək. Bunun üçün Whatsapp Messenger-də (51) 4 144 144 nömrəsinə Sizi maraqlandıran məsələ ilə bağlı açar sözü (“kredit, “depozit”, “kart” və s.) yazıb göndərmək kifayətdir. Bot avtomatik olaraq Sizin sorğunuzu təhlil edib operativ cavablandıracaq.
Çat-Bot müştərilərin suallarını cavablandırmaqla yanaşı, sifarişləri onlayn qaydada avtomatik həyata keçirir, bank məhsulları barədə ətraflı məlumat verir, müştərilərin verdikləri cavablar əsasında onları yönləndirir, həmçinin müştəriyə yaxın filial və ya bankomatın ünvanını göstərir.
“Ölkəmizdə ilk dəfə olaraq ən populyar mesencer olar Whatsapp üzərindən çatbotun məhz Bank Respublika tərəfindən istifadəyə verilməsinə çox şadıq. Yeni çat-bot vasitəsi ilə, müştərilərimiz zamanlarına qənaət edərək bank sorğularına rahatlıqla cavab tapa biləcək! İlkin mərhələdə müştərilərimizə banka müraciət zamanı ən çox sorğu olunan məhsullarımız - kreditlər və kartların sifarişi üzrə tam avtomatlaşdırılmış dəstək göstəriləcək. Növbəti mərhələdə isə çat-botun məlumat bazası, müştərilərin sorğularına əsasən daha da genişləndiriləcək və müştərilərə çat-bot üzrə daha geniş imkanlar təklif olunacaq.” deyə “Bank Respublika”nın Pərakəndə Satışlar Departamentinin direktoru Anar Həmidov qeyd edib.

Банк Республика впервые в Азербайджане запустил чат-бот в WhatsApp
Баку, 27 августа 2020. Вы все еще звоните в Банк для получения ответов на ваши запросы? Вынуждены ждать своей очереди на телефоне? В этом больше нет необходимости!
Банк Республика, который уделяет особое внимание развитию цифрового банкинга и повышению удовлетворенности клиентов в нашей стране, представил еще одно новшество на рынке. Впервые в Азербайджане банк запустил новую услугу чат-бота для своих клиентов через WhatsApp Messenger.
Благодаря новой услуге клиенты смогут получить ответы на самые важные вопросы, адресованные банку, в течение 24 часов, не приходя в банк, не тратя время на звонки. Все, что вам нужно сделать, это написать и отправить ключевое слово (“кредит”, “депозит”, “карта” и т.д.)  в Whatsapp Messenger на номер (51) 4 144 144. Бот автоматически проанализирует ваш запрос и оперативно предоставит необходимую информацию.
Чат-бот помимо ответов на вопросы клиентов, дает возможность произвести онлайн заказ банковских продуктов, предоставляет подробную информацию о продуктах и сервисах, направляет  клиентов на основе их ответов, а также может дать информацию о ближайшем отделении или банкомате.
«Мы очень рады, что впервые в нашей стране Банк Республика запустил чат-бот на самом популярном мессенджере в Азербайджане WhatsApp. С новым чат-ботом наши клиенты смогут легко и просто найти ответы на свои вопросы сэкономив время! На начальном этапе нашим клиентам будет предоставлена ​​полностью автоматизированная поддержка наиболее востребованных продуктов при обращении в банк – заявка на кредит и онлайн заказ пластиковых карт. На следующем этапе база данных чат-бота будет еще более расширена на основе запросов клиентов, что создаст возможность  расширить список предоставляемых продуктов и услуг на платформе чат-бота ». отметил Анар Гамидов, Директор Департамента Розничных Продаж Банка Республика.